Affärsvärldens redaktion

Affärsvärlden
Redaktionen
106 12 Stockholm 
Tel: 08 - 796 65 00
Fax: 08 - 23 09 80
redaktionen@affarsvarlden.se

Prenumerationsärenden

Kontakta kundtjänst på 0770-457 102
eller www.affarsvarlden.se/kundtjanst

Annons- och säljinformation

www.almatalent.se/affarsvarlden

 

Erik Wahlin
Chefredaktör och ansvarig utgivare
08-796 64 73
erik.wahlin@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Erik
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Lotta Dinkelspiel
Redaktör
08-796 66 50
lotta.dinkelspiel@affarsvarlden.se
Twitter: AFVLotta
Aktieinnehav: H&M, Ratos, Pledpharma. Styrelseledamot i E Öhman J:or.

Jörgen Appelgren  
Fotograf
08-796 65 42
jorgen.appelgren@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Daniel Augustsson
Art director
08-545 222 02
daniel.augustsson@almatalent.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Jonas Elofsson  
Reporter
08-796 66 38
jonas.elofsson@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Jonas
Aktieinnehav: Skistar, Alfa Laval, Getinge, Hexagon, New Wave och Skanska

Ola Forssblad  
Art director
072-151 16 07
ola.forssblad@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Calle Froste
Reporter
08-796 65 56
calle.froste@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Calle
Aktieinnehav: ABB, Handelsbanken, Skistar, Swedbank och Telia

Johan Eklund
Reporter
08-796 65 67
johan.eklund@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Eklund
Aktieinnehav: Eniro kv1, Helgeland Sparebank, Høland og Setskog Sparebank, Indre Sogn Sparebank, Jaeren Sparebank, Melhus Sparebank, Orava REIT, Sandnes Sparebank, Skue Sparebank, Sparebank1 BV, Sparebanken Sør, Totens Sparebank, Voss Veksel- og Landmandsbank, Säljoption Marine Harvest juni 2017, GSI Technology.

Elin Hanspers
Webbredaktör
08-796 65 05
elin.hanspers@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Johan Högberg
Börsredaktör
08-796 66 67
johan.hogberg@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Johan
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Sanna Percivall
Bildredaktör
sanna.percivall@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Helene Rothstein
Redaktör och reporter
0702-326870
helene.rothstein@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Helene
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Viktor Ågren
Webbredaktör
0709-980408
viktor.agren@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

För övriga medarbetare kontakta redaktionen på redaktionen@affarsvarlden.se eller ring 08 - 796 65 00.

Aktuellt inom

Webbtv

Bostad & fastighet

Analys

Senaste nytt