Affärsvärldens redaktion

 

 

Affärsvärlden
Redaktionen
106 12 Stockholm
Tel: 08 - 796 65 00
Fax: 08 - 23 09 80

redaktionen@affarsvarlden.se

 

Prenumerationsärenden

Kontakta kundtjänst på 0770-457 102

eller www.affarsvarlden.se/kundtjanst

 

Annons- och säljinformation

www.talentum.se/affarsvarlden

 

Jon Åsberg
Chefredaktör och ansvarig utgivare
08 - 796 65 00
jon.asberg@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jon
Aktieinnehav: Skistar.
Klicka här för högupplöst pressbild

Erik Wahlin
Redaktionschef, stf ansvarig utgivare
08-796 64 73
erik.wahlin@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Erik
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Helen Ahlbom 
Reporter
08-796 64 72
helen.ahlbom@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Jörgen Appelgren 
Fotograf
08-796 65 42
jorgen.appelgren@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Daniel Augustsson
Art director
08-545 222 02
daniel.augustsson@talentum.se

Aktieinnehav: Äger inga aktier

Jonas Elofsson 
Reporter
08-796 66 38
jonas.elofsson@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jonas
Aktieinnehav: Skistar, Alfa Laval, Getinge,
Hexagon, New Wave och Skanska

Ola Forssblad 
Art director
072-151 16 07
ola.forssblad@talentum.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Calle Froste
Reporter
08-796 65 56
calle.froste@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: ABB, Handelsbanken, Skistar,
Swedbank och TeliaSonera

 

Jan Glevén
Reporter
08-796 66 65
jan.gleven@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jan
Aktieinnehav: Apple

 

Elin Hanspers
Webbredaktör
08-796 65 05
elin.hanspers@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Johan Högberg
Börsredaktör
08-796 66 67
johan.hogberg@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Johan
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Sanna Percivall
Bildredaktör
08-796 66 58
sanna.percivall@talentum.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

Ola Söderlind
Reporter/webbredaktör
08-796 65 24
ola.soderlind@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Ola
Aktieinnehav: Black Pearl, Wesc

Per Tolgraven
Reporter
08-796 65 66
per.tolgraven@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Apple, Google och Tesla (1 aktie).

 

För övriga medarbetare kontakta redaktionen på redaktionen@affarsvarlden.se eller ring 08 - 796 65 00.

Börsblock Köper konkurrenten med stor rabatt

Portföljen klarade förra veckans nedgång med bravur. Nu lämnar ett bolag portföljen och två nya tar plats. Börsen tappade hela [...]

ANALYSENKostar mer än det smakar

Norska Borregaard gör vaniljsmak av granar. Kursen har rusat och nu är det är för sent att kliva in i bioraffinaderiet.

Annons
Annons
Staten och det sociala kapitalet

Tidningen Erik Hörstadius Staten och det sociala kapitalet

Tillit är en seg struktur. Men seg är inte samma som oförstörbar. 1

Frikopplat samband

Tidningen Susanna Baltscheffsky Frikopplat samband

Det finns tecken på att BNP numera kan växa utan att utsläpp och miljöförstöring ökar i samma takt. 3

Annons
Annons

Vinnare & förlorare

Aktienamn Förändring Aktuellt värde
Oasmi... +12,0% 21,4
Stock... +7,0% 0,0
Shelt... +6,7% 11,2
Proff... -8,2% 20,2
Geveko B -7,3% 2,4
Bacti... -5,5% 13,0

Räntor, valutor, olja

Ränta Förändring Aktuellt värde
3 mån +0,00 -0,31%
Valuta Förändring Aktuellt värde
Dollar +0,08kr 8,72
Euro +0,04kr 9,35
Olja Förändring Aktuellt värde
Brent $/fat -0,07$ 63,38
Se fler Vinnare och Förlorare

Hitta konsulten

Sök bland tusentals konsulter på nya Konsultguiden.se