Affärsvärldens redaktion

Nedan hittar du kontaktuppgifter för Affärsvärldens redaktion.
Annons- och säljinformation hittar du här.
Kontakta vår kundservice här.

 

 

 

Affärsvärlden
Redaktionen
106 12 Stockholm
Tel: 08 - 796 65 00
Fax: 08 - 23 09 80

redaktionen@affarsvarlden.se

 

Prenumerationsärenden

Kontakta kundtjänst på 0770-457 102

eller www.affarsvarlden.se/kundtjanst

Medarbetare
 

Jon Åsberg
Chefredaktör och ansvarig utgivare
08-796 65 68
jon.asberg@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jon
Aktieinnehav: Skistar.
Klicka här för högupplöst pressbild

 

Erik Wahlin
Redaktionschef
08-796 64 73
erik.wahlin@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Erik
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Helen Ahlbom 
Reporter
08-796 64 72
helen.ahlbom@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Jörgen Appelgren 
Fotograf
08-796 65 42
jorgen.appelgren@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Lotta Dinkelspiel
Reporter/Redaktör Platinum
08-796 64 26
lotta.dinkelspiel@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Nordnet, Ericsson, Telia Sonera.

 

Jonas Elofsson 
Reporter
08-796 66 38
jonas.elofsson@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jonas
Aktieinnehav: Skistar, Alfa Laval, Getinge,
Hexagon, New Wave och Skanska

 

Birgitta Forsberg
Reporter
08-796 65 07
birgitta.forsberg@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Ola Forsblad 
AD
08-796 66 83
ola.forssblad@talentum.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Calle Froste
Reporter
08-796 65 56
calle.froste@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: ABB, Handelsbanken, Skistar,
Swedbank och TeliaSonera

 

 

Jan Glevén
Reporter
08-796 66 65
jan.gleven@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jan
Aktieinnehav: Under Armour, Daimler, Adidas

 

Elin Hanspers
Webbredaktör
08-796 65 05
elin.hanspers@affarsvarlden.se

Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Johan Högberg
Börsredaktör
08-796 66 67
johan.hogberg@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Johan
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Ola Söderlind
Reporter/webbredaktör
08-796 65 24
ola.soderlind@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Ola
Aktieinnehav: Black Pearl, Björn Borg, Wesc, VRG

 

Per Tolgraven
Reporter
08-796 65 66
per.tolgraven@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Apple, Google och Tesla (1 aktie).

 

Klicka här för högupplöst pressbild

Börsblock Hedgar portföljen inför Fed

Portföljen tappade mark mot index i förra veckan. Nu säkrar vi upp med ett nytt inhopp i Xact Bear. Vårt [...]

ANALYSENIndrivaren lägger i överväxel

Finans- och inkassobolaget Intrum Justitias nya affärsområde växer så det knakar. Och är mer lönsamt. Det bäddar för kurslyft.

Annons
Annons

Vinnare & förlorare

Aktienamn Förändring Aktuellt värde

Räntor, valutor, olja

Ränta Förändring Aktuellt värde
3 mån - -%
Valuta Förändring Aktuellt värde
Dollar +0,00kr 6,84
Euro +0,00kr 9,18
Olja Förändring Aktuellt värde
Brent $/fat -0,15$ 107,42
Se fler Vinnare och Förlorare

Hitta konsulten

Sök bland tusentals konsulter på nya Konsultguiden.se