Affärsvärldens redaktion

Nedan hittar du kontaktuppgifter för Affärsvärldens redaktion.
Annons- och säljinformation hittar du här.
Kontakta vår kundservice här.

 

 

 

Affärsvärlden
Redaktionen
106 12 Stockholm
Tel: 08 - 796 65 00
Fax: 08 - 23 09 80

redaktionen@affarsvarlden.se

 

Prenumerationsärenden

Kontakta kundtjänst på 0770-457 102

eller www.affarsvarlden.se/kundtjanst

Medarbetare
 

Jon Åsberg
Chefredaktör och ansvarig utgivare
08-796 65 68
jon.asberg@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jon
Aktieinnehav: Skistar.
Klicka här för högupplöst pressbild

 

Erik Wahlin
Redaktionschef
08-796 64 73
erik.wahlin@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Erik
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Helen Ahlbom 
Reporter
08-796 64 72
helen.ahlbom@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Jörgen Appelgren 
Bildredaktör och fotograf
08-796 65 42
jorgen.appelgren@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Lotta Dinkelspiel
Reporter/Redaktör Platinum
08-796 64 26
lotta.dinkelspiel@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Nordnet, Ericsson, Telia Sonera.

 

Jonas Elofsson 
Reporter
08-796 66 38
jonas.elofsson@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jonas
Aktieinnehav: Skistar, Alfa Laval, Getinge,
Hexagon, New Wave och Skanska

 

Birgitta Forsberg
Reporter
08-796 65 07
birgitta.forsberg@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Ola Forssblad 
Redigering
08-796 66 83
ola.forssblad@talentum.se
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Calle Froste
Reporter
08-796 65 56
calle.froste@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: ABB, Handelsbanken, Skistar,
Swedbank och TeliaSonera

 

Elin Hanspers
Webbredaktör
08-796 65 05
elin.hanspers@affarsvarlden.se

Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Johan Högberg
Börsredaktör
08-796 66 67
johan.hogberg@affarsvarlden.se
Twitter: AFV_Johan
Aktieinnehav: Äger inga aktier

 

Ola Söderlind
Reporter
08-796 65 24
ola.soderlind@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Ola
Aktieinnehav: Black Pearl

 

Per Tolgraven
Redigerare
08-796 65 66
per.tolgraven@affarsvarlden.se
Aktieinnehav: Apple, Google

 

Jan Glevén
Reporter
08-796 66 65
jan.gleven@affarsvarlden.se
twitter.com/AFV_Jan
Aktieinnehav: Nokia, Ericsson, SSAB, King, Daimler

 




 

Klicka här för högupplöst pressbild

Börsblock Pillerbolag gör comeback

Förra veckan surnade börsen till och OMXSGI tappade 1,8 procent. Portföljen klarade sig klart bättre med ett tapp på 0,9 [...]

ANALYSENEn aktie för frysboxen

Electrolux riskerar att drabbas av nya motgångar. Affärsvärlden håller sig borta från aktien.

Börssuccé i det tysta

Tidningen Jon Åsberg Börssuccé i det tysta

Börsen är inte död. Det visar vårens och vinterns synnerligen lyckade introduktioner. 1

Inkluderade till döds

Tidningen Erik Hörstadius Inkluderade till döds

Flit och begåvning är inte rättvist fördelade. 3

Jesus blev en våffla

Tidningen Pär Magnusson Jesus blev en våffla

Folk vill gärna höra saker som bekräftar dem i deras fördomar och önskemål.

Annons
Annons

Vinnare & förlorare

Aktienamn Förändring Aktuellt värde
Vitro... +13,2% 107,0
Orexo +9,9% 122,0
Activ... +9,9% 35,6
Image... -10,0% 0,1
Studsvik -9,6% 47,0
Nordi... -7,7% 0,1

Räntor, valutor, olja

Ränta Förändring Aktuellt värde
3 mån +0,00 0,63%
Valuta Förändring Aktuellt värde
Dollar -0,01kr 6,57
Euro -0,00kr 9,08
Olja Förändring Aktuellt värde
Brent $/fat - -
Se fler Vinnare och Förlorare

Hitta konsulten

Sök bland tusentals konsulter på nya Konsultguiden.se