Affärsvärlden ger ett neutral råd för Lime
Mjukvarubolaget Lime Technologies, som utvecklar CRM-system, fortsätter att uppvisa fin tillväxt. Sedan år 2000 har den genomsnittliga tillväxten varit 19 procent per år i snitt. Aktien ser allt mer attraktiv ut. Det skriver Affärsvärlden i en analys på torsdagen.
“Lime-aktien är värd att bevaka och kan säkerligen bli en relativt vinnare jämfört med sektorn framöver. Vi fortsätter följa utvecklingen men här och nu blir rådet neutral”, skriver Affärsvärlden i sin slutsats.
Kommentera artikeln
I samarbete med Ifrågasätt Media Sverige AB (”Ifrågasätt”) erbjuder Afv möjlighet för läsare att kommentera artiklar. Det är alltså Ifrågasätt som driver och ansvarar för kommentarsfunktionen. Afv granskar inte kommentarerna i förväg och kommentarerna omfattas inte av Affärsvärldens utgivaransvar. Ifrågasätts användarvillkor gäller.
Grundreglerna är:
- Håll dig till ämnet
- Håll en respektfull god ton
Såväl Ifrågasätt som Afv har rätt att radera kommentarer som inte uppfyller villkoren.