Get Group
Get Group utser Morten Groven till ny VD

Morten Groven är kapitalförvaltare och finansiell rådgivare med mer än 30 års erfarenhet av den globala finansmarknaden.
“Morten har exakt den kompetens som bolaget är ute efter med både sina bevisade kompetens inom finansmarknaden samt hans passion och absoluta övertygelse om att vi är unikt positionerade för att hjälpa till att driva det nya paradigmet för energiproduktion som är geotermisk energi”, säger Steven Royce, styrelseordförande för Get Group.
Kommentera artikeln
I samarbete med Ifrågasätt Media Sverige AB (”Ifrågasätt”) erbjuder Afv möjlighet för läsare att kommentera artiklar. Det är alltså Ifrågasätt som driver och ansvarar för kommentarsfunktionen. Afv granskar inte kommentarerna i förväg och kommentarerna omfattas inte av Affärsvärldens utgivaransvar. Ifrågasätts användarvillkor gäller.
Grundreglerna är:
- Håll dig till ämnet
- Håll en respektfull god ton
Såväl Ifrågasätt som Afv har rätt att radera kommentarer som inte uppfyller villkoren.